JAK KUPOWAĆ

1 zobacz nasze aukcje na allegro.pl
2 Dokonaj zakupu
3 Ciesz się radością z jazdy rowerem Lazaro

Jeśli masz jakieś wątpliwości lub pytanie napisz do nas rowerki@gmail.com . Dziękujemy!

PRACUJEMY

Pon-Pt 8:00 - 16:00

Na początek rozwinięcia tematu doboru rozmiaru ramy podajemy wzrost naszej ekipy i wybrane rozmiary ram.

Damian - wzrost 194cm - rower INTEGRAL V3 - męski o rozmiarze ramy 21"

Adrian - wzrost 184cm - rower ELITARY V3 - męski o rozmiarze ramy 19"

Grzegorz - wzrost 180cm - rower S-LINE - o rozmiarze 18''

Joanna - wzrost 164cm - rower QUANTUM V4 - damski o rozmiarze ramy 17''

Filip - wzrost 171cm - rower AERO V3 - męski o rozmiarze ramy 17''
 

Odpowiedź na najbardziej nurtujące kogoś kto "nie jest w temacie" pytanie "co to w ogóle jest rozmiar ramy - wielkość", a więc:

ogólnoświatowym pojęciem "rozmiar ramy" jest wymiar nr.1 zaznaczony na zdjęciu poniżej czyli wymiar od środka suportu (miejsca mocowania korby) do miejsca zaciskania siodełka - otrzymany wynik w milimetrach dzielimy przez "cal" czyli 25,4 i otrzymujemy ilość cali. Jest to wymiar stały u każdego producenta rowerów czy ram. Ważnym wymiarem jest wymiar nr.2 ze zdjęcia poniżej czyli długość ramy, który im rozmiar ramy jest większy tym i długość ramy jest większa. Wymiar nr.3 "rozstaw osi wynika z długości ramy i im rozmiar ramy oraz długość ramy większa tym większy jest rozstaw osi.

Loading...

 

W sieci jest wiele "uniwersalnych" poradników jak dobrać rozmiar ramy.

PROSIMY NIE STOSOWAĆ ICH DO DOBORU RAMY ROWERÓW Z NASZYCH AUKCJI TJ. ROWERÓW KANDS I LAZARO.

Większość z nich moim zdaniem jest wstawionych tylko po to aby uprzykrzyć życie ludziom sprzedającym rowery w sieci czy też na allegro.

Na większości naszych aukcji a docelowo na każdej aukcji będziemy mieć podane główne rozmiary ram męskich jak i damskich jak przedstawia zdjęcie poniżej.

Loading...

JAK PRAWIDŁOWO ZMIERZYĆ ODLEGŁOŚC OD ZIEMI DO KROCZA:

Stajemy plecami do ściany w obuwiu w którym będziemy jeździć na rowerze. Pomiędzy stopami zachowując dystans około 25 cm (czyli tak jakby zsiadło się z siodełka i okraczyło rower).  Pod krocze wkładamy np. książkę. Odwracamy się i mierzymy odległość otrzymując dokładny wymiar!

 

Dobór ramy w rowerze męskim osoby dorosłe:

Prosimy "mocno" sugerować się tabelką poniżej, ale jeżeli chcesz się jeszcze upewnić, prosimy wykonać pomiar odległości od ziemi do krocza i porównać z wymiarem A wybranego roweru z aukcji. Prawidłowo dobrana rama ma mieć minimum 4cm do max 10cm luzu od czubka górnej rury do krocza.

Są również mężczyźni, którzy mają dłuugie nogi. Dla przykładu podajemy tutaj najczęstszą sytuację: mam 184 cm wzrostu ale dłuuugie nogi, wyjścia w tej sytuacji są 2:

1. Wybrać ramę 19" i siodełko będzie odpowiednio wyżej wysunięte.

2. Wybrać ramę 21" i wymienić mostek na krótszy jeżeli sylwetka okaże się za długa tzn. sylwetka będzie mocniej pochylona do przodu.

 

Dobór ramy w rowerze damskim osoby dorosłe:

Prosimy "mocno" sugerować się tabelką poniżej. Kobiety maja zazwyczaj dłuższe nogi niż mężczyźni lecz to nie ma zbytnio znaczenia, koryguje się to wyciągnięciem siodełka wyżej.

Najczęstsze pytanie jakie zadają nam Panie: "Mam około 166-167cm wzrostu i według tabelki jestem na pograniczu i jaki rozmiar ramy wybrać?" Odpowiedź: Dla rowerów z ramą damską jest stosunkowo duża tolerancja i obydwa rozmiary będą odpowiednie. Nasza rama damska 19" jest 3 cm dłuższa od 17" więc na ramie 17" sylwetka będzie bardziej wyprostowana, a na ramie 19" będzie bardziej pochylona do przodu. Samo siodełko dla 17" będzie bardziej wysunięte z ramy, a dla 19" mniej, lecz ostateczna odległość od ziemi do siodełka będzie taka sama dla roweru z ramą 17" jak i 19".

 

Dobór roweru dla dziecka w wieku komunijnym:

Tutaj jest stosunkowo prosta sytuacja, nasze rowery z kołami mają rozmiar ramy 14" i jest to rozmiar dla dzieci o typowym wzroście w danym wieku komunijnym. Mamy też modele z ramą 12" dla "drobnej budowy" dzieciaków. Na  rowerze z kołami 24" i ramą 14" dziecko - dziewczynka czy chłopiec spokojnie pojeździ parę lat. Aby rower z kołami 26" był dla dziecka odpowiedni musi ono być wyższe niż rówieśnicy z klasy! Ponieważ zanim osiągnie prawidłowy wzrost na rower z kołami 26" trochę czasu minie.

 

Dobór roweru dla osób starszych:

Często też kupujecie rowery dla mamy czy taty, przy tym wyborze prosimy wziąć pod uwagę oprócz rozmiaru ramy wielkość kół w zależności od kondycji fizycznej ponieważ jeżeli mama czy tata jest już po 60-ce i dawno na rowerze nie jeździł/a rower z kołami 28" może być "za duży" a ludziom w tym wieku się już nie spieszy i koła 26" mogą okazać się wystarczające.

 

PONIŻEJ PODAJEMY NASZE SUGESTIE DOTYCZĄCE WYBORU ROZMIARU RAMY ROWERU POPARTE DUŻYM DOŚWIADCZENIEM:

Loading...


Loading...

TOP